Uluslararası Balkan Üniversitesi Eğitime Işık Tutuyor

Sponsorlu Bağlantılar

Balkan Üniversitesi, yenilikçi ve modern yapısı ile Kuzey Makedonya ve Türkiye’nin belirli bölgelerinde faaliyet gösteriyor.

Sınavsız Geçiş Fırsatı

Yeni mezun olan öğrenciler ÖSYM’nin belirlemiş olduğu yönergeleri takip ederek Balkan Üniversitesine kayıt yaptırabilir. Üniversitenin bünyesinde bulunan eğitim fakültesi, mühendislik fakültesi, iktisadi ve idari bilimler fakültesi, iletişim fakültesi, insan ve toplum birimleri fakültesi, sanat ve tasarım fakültesi tercihlerini yapıp üniversitenin seçkin eğitim sistemine adım atabilirsiniz. ÖSYM’nin üniversiteye girecek adaylardan aradığı bazı kriterler bulunmaktadır. Öncelikli olarak meslek lisesi mezunu ve yeni mezun olmak gibi şartlar aranmaktadır. Uluslararası Balkan Üniversitesi ÖSYM’nin bu sistemi doğrultusunda ilerlemektedir. Sınavsız geçiş fırsatı ile sizlerde Balkan Üniversitesi’nde kaliteli eğitimin farkını yaşayabilirsiniz.

Fakülteler
Uluslararası Balkan Üniversitesi profesyonel akademik kadrosu, günümüz teknolojisi ile donatılmış derslikleri ve tüm öğrencilerimizin ihtiyaçlarına uygun bir şekilde hazırlanan, ders programları ile eğitim-öğretim görevine hız kesmeden devam etmektedir. Çağdaş Dünyanın ihtiyaçlarından olan bilim ve teknolojinin gerekli olduğu bir çağda eğitim gelişmişliğin belirteci konumundadır. Eğitim sisteminin çarklarının dönebilmesi için en gerekli unsur eğitimi veren öğretmendir. Bu sebeple öğretmen yetiştiren kurumların nitelikli ve çağın ihtiyaçlarına uygun öğretmen yetiştirebiliyor olması çok önemlidir. Uluslararası Balkan Üniversitesi yeniliklere öncülük eden eğitim-öğretim imkânı veren bir üniversite olmakla beraber, edinilen bilgiyi teknoloji ile birleştirip yaratıcı ve farklı düşüncelerle, en doğru meslek bilgisi ve becerilerine sahip mühendisler yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Yeniliklere açık olacak şekilde eğitim-öğretim programları ve alanı ile ilgili sürekli araştırma çalışmaları başlatmak, edinilen bilgiyi sürekli geliştirmek, yurt içi ve dışında sanayii, sivil toplum ve kamu kuruluşları eşliğinde yeni çalışmalar başlatmak, ülkenin menfaati için çaba gösteren bireyler yetiştirmektir.

Üsküp’te Eğitim

Balkanların atar damarı Makedonya’da dostlukların simgesi, mükemmel bir ufka uzanan eğitimin merkezi konumunda olan Uluslararası Balkan Üniversitesi, sizlerin en iyi şartlarda eğitim alması için kapılarını açmıştır.  Avrupa Birliğine seçilmesi an meselesi olan Kuzey Makedonya, sağlamış olduğu iyi yaşam standartlarının da beraberinde getirdiği sosyal ve ekonomik şartların doğrultusunda, öğrencilerin vazgeçemeyeceği bir yaşam sunmaktadır.

Kuzey Makedonya’nın Başkenti Üsküp’te bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi doğal yaşam ile iç içe bir eğitim fırsatı sunmaktadır. Kültürel olarak Türkiye’nin geleneklerine oldukça yakın olmasından dolayı yabancılık çekmeyeceksiniz. Tarihi anlamda Osmanlı İmparatorluğu egemenliği altına girmiş olduğundan dolayı pek çok Osmanlı kültürüne ve eserlerine ev sahipliği yapmaktadır. Uluslararası Balkan Üniversitesi Üsküp’te eğitim alanında lider bir eğitim kurumu olma özelliğine sahiptir. İki ulus içinde tarihi önem arz eden kumanova, manastır, pirlepe ve kalkandelen şehirlerine komşuluk etmektedir.

Özelliklede İstanbul’dan gelen öğrenciler için en büyük avantajlardan biri de ulaşımdır. İstanbul-Üsküp arası uçak ile seyahat 1 saat sürmektedir. Üsküp şehri tarihi anlamda ülkemizle benzerlik gösterdiği gibi, Ekonomik, sosyal ve yeme-içme konusunda da benzerlik gösteriyor. Ulaşım yönünden birçok yere yakındır ve ulaşım oldukça ekonomiktir. Türklerin damak zevkine uygun birçok yiyecek ve içeceğin de olması büyük bir avantajdır. Üsküp’te eğitim hayatınız süresince ikamet etmek ve uygun fiyata barınmak gibi imkanlara sahip olabilirsiniz. Yurt bakımından da oldukça modern bir binaya sahip olduğundan dolayı öğrenciler keşife açıktır. Üsküp kafe, restoran, lokanta, sinema ve kültür merkezleri bakımından oldukça zengindir. Özelliklede Kış Turizmi ve rengarenk gece hayatıyla Üsküp canlı bir şehirdir. Öğrencileri, birçok geleneğe ev sahipliği yapan, aynı zamanda kendi gelenekleri konusunda yabancılık çekmeden dil öğrenebileceği bir eğitim kurumu olan Uluslararası Balkan Üniversitesine davet ediyoruz.

Yazıyı Sosyal Ağda Paylaş

Ani İşitme Kaybı Nedir?
Ani işitme kaybı yaşayan kişilerin iç kulak tipinde sağırlık...
Fatura Gecikme Faizleri Ne Kadar?
Artan doğalgaz, elektrik, su, telefon vb. tüm faturaları öde...
İstanbul Şoförlü VİP Araç Kiralama
Uzun yıllardır İstanbul'da hizmet vermiş olan İstanbul VIP t...
Özgün ve Özel Web Tasarım Hizmetleri
Kurumsal kişisel hiç fark etmez web siteniz markanızın inter...
2020'de Kadın Çantalarında Trendler Nasıl Olacak?
Çanta kadınların vazgeçilmez parçasıdır. Aksesuar olarak kom...
Aksu Kızları ile Muhteşem Geceleri Yaşayın
Hemen her yönden hiçbir yerde yaşamayacağınız güzel ve aynı ...
Logo Tasarım ve Marka Olmada İlk Adım
Hayatımızda en önemli kararlardan birini verirken iş yükünü ...
Kurye Filosu
Son yıllarda iş yaşamındaki gelişmelere paralel olarak şirke...
Mersin Kızları Güzel Anlar Peşinde
Burada ateşli kadınınız Selda olarak bulunuyorum ve en güzel...
Tipobet365 Üye Sayısı Gün Geçtikçe Artıyor
Tipobet365 online bir bet işletmesi. Lisansını aldığı yer is...
Evden Eve Nakliyat ve Eşya Depolama
Evden eve deyince akla gelen Demtaş, evden eve taşıma sektör...
Yangın Merdiveni Firmaları
Yaptırılması yasal zorunluluk olan yangın merdivenleri, stan...
Günde Kaç Kalori Almalıyız?
Kilo vermenin formülü esasında basittir: günlük aldığınız ka...
Sevgiliye Hediye Edilebilecek Film Önerileri
Sevgilinizle geçirdiğiniz günlerin değeri hiçbir şeyle değiş...
Betist Oyunları
Betist sitesi bahis severler tarafından sıkça tercih edilir....

Copyright @ 2013-2021 KanalBilgi.Net Tüm hakları saklıdır.

error: Kopyalanması Yasaktır!