Yeni Trend: Anvelop Modası Nedir ve Kimler Giyebilir?

Sponsorlu Bağlantılar

70’lere damga vuran anvelop kesim kıyafet modası yeniden moda dünyasını etkisi altına almayı başardı. Üstelik öyle bir etki ki etekten, elbiseye, bikiniye ve bluzlara kadar birçok parçada bu kesimi görebilirsiniz. Bu yüzden anvelop modasına kapılmamak elde değil.

Günlük şık, salaş ve sportif bir tarz oluşturmak isteyenler için birbirinden güzel modeller bulmak mümkün. Hemen hemen her mevsimde giyilebilen ve giyen herkesi şıklaştıran etkisiyle de herkesin gönlünde iz bırakıyor.

Anvelop elbise dediğimizde belki birçok insan anlamamış olabilir, ancak gördüklerinde eminim birçok kadın bu elbiseyi hatırlayacak hatta kendileri de giymiş olacaklar. O zaman anvelop kesimin ne olduğuyla işe başlamak da fayda var.

Anvelop Kesim Nedir?

Anvelop, bir kumaşın iki yanını üst üste getirilerek çarpraz bir şekilde kapatılmasıdır. Bu çapraz kapatma şekline anvelop nedir. Aslında bu bağlama şeklinden çok bir kesim biçimidir. Bu kesim sadece elbiselerde bulunmaz bluz, etek, tulum hatta bikinilerde dahi bulunmaktadır.

Kadınlar anvelop modelini en çok elbisede kullanırlar. Anvelop kesimi bornoza da benzetebiliriz aslında. Çünkü o da tıpkı bornoz gibi V yakalı, sarılarak bağlanan, düğme, fermuar gibi detayların olmadığı elbise modelidir. Her kadını ince, zarif gösterme büyüsüne ve yıllara meydan okuma özelliğine sahip olan bir elbise modelidir.

1) Anvelop Kesim Bluz

Anvelop kesimli bluz, gömlek ve tişört bulabilmeniz mümkün. Üstelik salaş ve dökümlü giyinmeyi sevenler için ve üzerine tam oturmasını sevenler için farklı modellerde bluz bulmak mümkün. Bu kesimdeki bluzlar kombinlemesi de çok kolay olduğu için çok fazla tercih edilebiliyor.

İster dar bir jean ile giyin, isterseniz yaza uygun bir pantolon ile hatta şort üstüne bile rahatlıkla giyebilirsiniz. Tamamen sizin tarzınıza kalmış.

Kimler Giyebilir?

Beğendiğimiz her kıyafeti maalesef ki giyemiyoruz. Bazen kendimizce kusurlarımız olabiliyor ve bunu daha da belirgin hale geitrmemek için sevdiğimiz kıyafet modellerinden feragat edebiliyoruz. Ancak bu anvelop kesim bluzlarda durum değişiyor.

Göğsünüz büyük de olsa üst kısmı çarpraz bir şekilde geldiği için rahatlıkla giyebileceğiniz bir kıyafet.

2) Anvelop Kesim Etek

Anvelop etekler beni hep çocukluğuma götürür. Özellikle de uzun modelleri… Neyse ki tekrar trend oldu ve gözlerimiz bu tarz güzel etekleri görmeye başladı. Anvelop eteğin birçok çeşidini görebilirsiniz. Uzun, kısa, salaş, bol, kışlık, yazlık her tarza ve her mevsime hitap edebilmekte. Seçim yapmak sizin tarzınıza kalmış.

Anvelop eteklerin üzerine crop top tarzı bluzlar çok yakışacaktır.
Kimler Giyebilir?

Vücut şeklinize göre de bu eteklerin seçimini yapabilirsiniz. Örneğin, basen bölgeniz geniş ise, bol kesim olanı basen sorununuzu gizleyecektir. Eğer vücudunuz güzelse ve özellikle de akşam dışarı çıkacaksanız, kısa anvelop etekler sizi oldukça iddialı ve şık gösterecektir.

3) Anvelop Kesim Elbise

Anvelop kesim elbiseler, saedece bu yıl değil 70’lerden beri her yıl karşımıza çıkıyor. Bu elbise modelinin adeta zamanı ve mekanı yok gibi. Anvelop elbiseleri aldıktan sonra bence kesinlikle saklamalısınız. Çünkü modası geçmeyecek bir elbise varsa bu kesinlikle anvelop elbiselerdir. Yıllar sonra tekrar moda trendleri sarsacağı kesin.

Eğer dolabınızda bu elbiselerden yoksa en kısa zamanda mutlaka edinmelisiniz. Zaten bir kere giydiğinizde rahatlığını ve çok amaçlı özelliğini gördükten sonra birkaç tane daha alacağınız kesin. Bu elbiseyle isterseniz spor, seksi, şık görünmek sizin elinizde. Üstelik düğme, fermuar tarzı bir detayı olmadığı için yakanızın dekoltesini kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Kimler Giyebilir?

Elma tipi vücut şekline sahip bayanların çok rahat giyebileceği bir elbise modelidir. Bu vücut tipine sahip bayanaların bel ve göbek çevresi geniş olanlar daha zayıf göründekleri için bu elbiseyi çok fazla tercih etmekteler.

Kısa boylu bayanların da giyebileceği bir elbise olduğu için hemen hemen herkese hitap edebiliyor. Ancak kısa boylu bayanların ayakkabı seçimine de dikkat etmesi gerekiyor. Eğer elbise bacak boylarını keserse daha kısa görünecekleri için dikkatli kombinlemede fayda var.

4) Anvelop Kesim Tulum

Tulum bu sezonda en çok gördüğümüz ve uzun zaman daha göreceğimiz kıyafetler arasında. Tulum ve anvelop kesim severler için bu iki kesim bir araya gelince daha da fazla tercih edilmeye başlandı. Bence bu şekilde daha elegan, daha modern durdu tulumlar.

Malum herkes tulum giyemiyor. Daha çok uzun boylu ve zayıf olmak gerek. Ancak anvelop kesim tulumlar biraz olsun bu keskin tabuyu yıkıyor.

5) Anvelop Kesim Bikini

Tatil sezonu çoktan açıldı. Plajlar, beach’ler tatilcilerle dolup taşıyor. Bikinilerin, elbiselerin, deniz kıyafetlerinin yarıştığı dönemde herkes plajlarda şıklığını konuşturmak istiyor. Eğer siz de plajlarda farklı rüzgarlar estirmek istiyorsanız klasik bikiniler yerine anvelop kesim bikinileri tercih edebilirsiniz.
Kimler Giyebilir?

Anvelop kesim genel olarak çok rahat ve kullanışlı olduğu için bikinilerde de aynı rahatlığı hissedebilirsiniz. Özellikle büyük göğüslülerin rahat edebileceği bir bikini üstü.

Yazıyı Sosyal Ağda Paylaş