Vücut Tipine Göre Abiye Elbise Seçmenin Püf Noktaları

Sponsorlu Bağlantılar

Vücudunuza uygun bir elbise giymediğiniz sürece dünyanın en iyi modacısının elbisesini de satın alsanız, muhteşem görünmenize ne yazık ki imkan yok. İşte bu yüzden giydiğiniz kıyafetlerin vücut tipinize uygun olması gerektiğini unutmamanız gerekiyor.

Vücut Tipleri İçin Abiye Seçimi Nasıl Olmalı?

Biz kadınların en çok yaptığı hata ne yazık ki birinin veya mankenin üzerinde gördüğümüz bir kıyafeti ya da elbiseyi çok beğenerek, kendimize uygun olup olmadığına bakmadan almamızdır. Unutulan şey herkesin vücut tipinin ve yapısının farklı olmasıdır. Bunu düşünmeden birinin üzerindekini görüp aldığınız zaman da üzerinizde kötü durduğundan yakınıp durursunuz.

Kendiniz için en mükemmel elbiseyi bulmak istiyorsanız, öncellikle vücudunuzu çok iyi tanımanız gerektiğini asla unutmamalısınız. Eğer vücut tipinizi bilmiyorsanız paylaşacağımız bu makaledeki tanımlarla hangi vücudun size uygun olduğunu kolaylıkla anlayabilir ve doğru giyinme konusunda ilk adımı atmış olursunuz.

1) Armut Tipi Vücut İçin Elbise Modeli

Armut tipi vücut yapısına sahip bayanların omuzlar dar, boyunları ince, göğüsleri genelde küçük ve basen bölgeleri geniştir. Klasik Türk kadını vücut tipi desek yanlış olmaz. Eğer bu tarif size uyuyorsa siz armut tipi vücut yapısına sahipsiniz demektir.

Böyle vücuda sahip birinin yapması gereken şey basen bölgesindeki genişliği üst bölgesine dağıtarak orantılamak olacaktır. Nasıl mı derseniz? İnce olan üst bölgenizi hareketlendirerek dikkatleri üst bölgeye çekebilirsiniz. Örneğin elbisenizin bel üstü kısmında desenler ve aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Bir başka seçenek de elbisenizin kollarını hareketli modellerden seçebilirsiniz. Bunları yaparken çok abartıya kaçmamaya özen gösterin yoksa üst bölgeniz de geniş görünebilir. Örneğin vaktalı modeller kullanilirsiniz, ancak vatkaların küçük olması önemli bir konu. Boyunuz kısaysa belli belirsiz olan vakta modelleri seçmelisiniz.

Basen bölgenizde hareketi olan, kat kat olan elbiseleri kesinlikle tercih etmemelisiniz. Belinizden aşağıya hafif bollaşan ve düz inen elbiseler sizi daha şık gösterecektir.

2) Elma Tipi Vücut İçin Elbise Modeli

Elma tipi vücut yapısına sahip olanların göğüsleri büyük, beli kalın ve kalçası daha küçük ve düzdür. Eğer sizinde üst bölgeniz alt bölgenizden daha genişse siz de bu vücut tipine sahipsiniz demektir. Çünkü elma vücut tipinde kollar ve bacaklar inceyken vücudun orta kısmı kalındır.

Bu vücut tipine sahip olanlar elbise veya kıyafet seçerken bel bölgesini göz önüne sermekten kaçınmalı. Yani belinizi daha çok gösterecek, sıkı veya o bölgede hareket ve yoğun desen olan kıyafetlerden kaçınmalılar.

Bunu da diğer bölgelere dikkatleri çekerek yapabilirsiniz. Şöyle ki, ince bacaklarınızı ortaya çıkaracak düz ve yırtmaçlı bir elbise dikkatleri o bölgeye çekecektir. Bir diğer seçenek de elbisenizi yakası V şeklinde olan dekolteli modellerden seçmek olacaktır.

3) Kum Saati Tipi Vücut İçin Elbise Modelleri

Kum saati vücut yapısına sahip olanların, omuzları ve basenleri doğru orantılı, bel oyuntusu belirgindir. En şanslı ve dünya üzerinde en az sahip olunan vücut tipidir. Tabii bu demek değildir ki her kıyafet onlara da çok uygundur. Elbette diğer vücut tiplerine göre daha fazla avantajları var ancak öyle bir dünya yok ne yazık ki arkadaşlar.

Kum saati vücut tipine sahip olanların da dikkat etmesi ve giymemesi gereken kıyafet modelleri var. Örneğin bu vücut tipine sahip olanlar yüksek yakalı kıyafetlerden kaçınmalı, göğüs dekolteli elbiseler tercih etmemeliler.

Sizler için yakışacak bir diğer model de kusursuz vücudunuzu ortaya çıkaracak olan balık model elbiselerdir. Bu tarz elbiselerle vücudunuz daha da güzel görünecektir.

4) Dikdörtgen Vücut Tipi İçin Elbise Modeli

Bu vücut yapısı erkek tipi diye de bilinir. Geniş omuzlar, normal ya da iri göğüsler, belirgin olmayan düz bir bel, dar kalça ve uzun bacaklar bu vücut tipinin en belirgin özelliklerindendir. Eğer siz de kıvrımsız ve düz inen vücut hatlarına sahipseniz yapmanız gereken giydiğiniz kıyafetlerle kıvrımlı hatlar oluşturmak olacaktır. Bunu da omuzlarınıza hareket katarak yapabilirsiniz.

Omuz detayı hareketli ve geniş göstereni bele doğru indikçe daralan bir elbise modeli seçerek belinizi kıvrımlı gösterebilirsiniz. Abiye kıyafetinizin iki parçalı bir model olmasını tercih ediyorsanız, düşük bel etekler iyi bir fikir olabilir.

5) Oval Vücut Tipi İçin Elbise Modeli

Oval vücut tipli kadınlarda üst beden alta göre daha kalındır. Bel oyuğu pek belirgin değildir. Aynı zamanda göğüsler de dolgundur. Bu tarz vücuda sahipseniz eğer vücudunuzu saracak üst bölgenizi daha da geniş gösterecek olan kıyafetlerden kesinlikle kaçınmalısınız.

Sizin için en uygun bir diğer model ise A kesim elbiseler olacakttır. Aynı şekilde v kesim yakalı elbise modelleri de vüucudunuzun ortalanmasında size yardımcı olacaktır. Eğer vücut şeklinize göre diğer kıyafet kombinlerini örenmek istiyorsanız lütfen linkleri tıklamayı unutmayalım.

Yazıyı Sosyal Ağda Paylaş

Bayan Bere Modelleri
2013 bayan beren modellerine bu yazımızda değineceğiz. 2013 ...
Panço Nedir? Panço Modelleri
Panço battaniyeler genellikle İspanyollar tarafındna tercih ...
Yazlık Bayan Gömlek Modelleri 2013
Geçtiğimiz yıllarda çok fazla tercih edilen gömlekler bayanl...
2013 Saç Kesim Modelleri
2013 saç kesim modelleri, 2012 saç kesimleri, saç kesim mode...
En Başarılı Tesettür Tasarımları
Tesettür kaplar, en sevilen dış giyim parçaları arasında yer...
Bebek Çanta Modelleri
Bebek çanta modelleri 3 farklı tipte fonksiyonel olarak bulu...
Kilolarınızı Saklamak için Giyinme Tarzınızı Doğru Seçin
Sürekli değişen moda akımına karşı ayak uydururken yapılan e...
Yeni Trend: Smart Casual Giyim Tarzı
1939'da silikon vadisi çalışanlarının klasik takım elbiseyi ...
Çizme Ve Bot Modelleri
Havalar soğumaya başladı. Sandaletler ve terlikler yerini bo...
Kıyafetlerinize Uygun Takı Modelleri
Biz kadınlar takı takmaya daha küçücük bir çocukken kulağımı...
Klasik Tesettür Giyimde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Günümüzde insanlar giyimlerine, dış görünüşlerine çok dikkat...
Rimel Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Diğer adı maskara olan rimel göz makyajının en önemli ürünle...
2013 Mezuniyet Kıyafetleri
Mezuniyet elbiseleri ve mezuniyet elbise modellerinin özelli...
2015 Topuklu Ayakkabı Trendleri
Kullanımı ve taşıması her ne kadar zor gibi görünse de birço...
Yeni Başörtüsü Modelleri
Bu yazımızda sizlere başörtüsü modelleri hakkında bilgi vere...

Copyright @ 2013-2021 KanalBilgi.Net Tüm hakları saklıdır.

error: Kopyalanması Yasaktır!