Hediye Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni yılın kapımızı çalmasına çok az bir zaman kaldı. Herkeste farklı bir heyecan söz konusu… Ama ortak olan birçok duygu var. Yeni yıl, yeni umutlar yeşertmek, o umutlara bir adım daha yaklaşmak demek. Henüz gerçekleşmemiş bile olsa, bu umutları sevdiklerimizle paylaşmak demek. İşte bu paylaşımı yaparken, sevdiklerimizin yüzlerini güldürebilmek bizler için çok önemli oluyor. Bir sürpriz kart, sıcacık bir gülüşle sevdiklerimize sımsıkı sarılmak onları mutlu etmeye yeter mi? Çoğumuz ” Yok öyle kuru kuru olmaz ” deyip bir hediye almayı düşünüyoruz.

Yeni Yılda/Özel Günlerde Yakınlarımıza Hediye Alırken Dikkat Edeceğimiz Püf Noktaları Nelerdir?Hediye Seçimi Nedir? Hediye Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

– Hediye alacağınız kişinini yaşı, cinsiyeti, mesleği, hobileri, ihtiyaç duyduğu eşyalar vb. hususlara dikkat etmeliyiz.
– Sevgilinize romantik ve üzerinde kalp şekilleri olan hediyeler seçebilirsiniz. Şık bir kolye, pelüş bir hayvan alabilir, ikili fotoğraflarınızın olduğu bir albüm oluşturabilirsiniz.
– Arkadaşınıza hediye alıyorsanız, en çok ihtiyaç duyduğu şeyleri ya da eğlenceli bir hediye almak iyi bir seçim olabilir. Mesela komik baskılı bir sweatshirt olamaz mı? Yine baskılı güzel bir kupa ya da en çok para harcadığı şeyleri düşünerek bir hediye alabilirsiniz. Çok samimi olmadığınız ama hediye almak istediğiniz arkadaşlarınıza yeni yıl konseptli çoraplar uygun bir hediye olabilir. Bunun dışında masalarına koyabilecekleri küçük ve şirin objeler, hem maliyeti uygun hem de onlarla samimi bir ilişki kurmaya atılabilecek küçük bir adım için güzel hediyeler olabilir. Erkek arkadaşlarınıza aksesuar alarak, erkeklere hediye seçimindeki zorluğu aşabilirsiniz.

– Babanız yıllar geçtikçe yaşlanıyor. Ve yıllar geçtikçe insanlar kendilerini kalabalıklarda bile yalnız hissederler. Ona güzel bir ayakkabı alabilirsiniz. Kasket kullanıyorsa onu çok mutlu edecek bir hediye olabilir. Kazak, süveter-gömlek, şık bir pipo, sıcak bir pijama takımı, şapka-kaşkol-eldiven gibi hediyeler babanız için iyi bir hediye olabilir. Yaşlı insanlara hediye alırken rengine ve rahatlığına çok dikkat etmelisiniz. Genç bir babaya sahipseniz bu hediyeleri modellerinde ve renklerinde uygun seçimler yaparak değerlendirebilirsiniz.

– Annelerimiz yıllarca kendi yiyeceklerinden, giyeceklerinden fedakarlık ederek bize her şeyin en güzelini almaya çalıştılar. Belki de yıllardır aynı eşyaları kullanan annelerimizi mutlu etmenin zamanı çoktan geldi de geçiyor. Güzel bir kaban, ayaklarının rahat edeceği ortapedik bir bot-ayakkabı, zevkine ve bedenine uygun bir kaban almak isabetli bir seçim olabilir. Tabi bu hediyeler için ayırdığınız bütçe de önemli. Eğer bütçeniz kısıtlı ise, sıcak kafasını örtebilecek genişllikte bir şal, kullanıyorsa pamuklu bir eşarp, şık bir şemsiye, mutfakta ihtiyacı olan bir tava, yemek tabağı, kaseler, mutfak önlüğü güzel hediyeler olabilir.

– Kardeşinizin yaşı kaç? Hediye alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta bu olmalı. Yaş,cinsiyet, kişilik özelliklerini gözeterek yapacağınız hediye seçimi ile onu mutlu edebilirsiniz. Öğrenci ise, şık bir sırt çantası güzel olabilir. Genç bir kızsa kozmetik ürünlerine çok para harcıyor olabilir. Kozmetik ürünlerden parfüm (kullandığı markayı biliyorsanız), krem, rimel, renkli göz kalemleri, far takımı, saç şekillendiriciler tercih edilebilir.

Sevgilinize Hediye Alırken Dikkat Edeceğiniz Püf Noktaları Nelerdir?

En önemli ve sıkıntı veren, düşünürken ayrıntılara girilmesi gereken hediye seçimi bu olabilir. Sevgilinize hediye seçerken olabildiğince duygusal yaklaşmalısınız. Çok para harcadığınız ama romantizmden uzakHediye Seçimi Nedir? Hediye Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? bir hediye onu mutlu etmeyebilir. Alacağınız hediye onu derinden etkilemelidir. Çiçek kadınları en çok etkileyen romantizm ürünlerinden olabilir. Ama tek başına bir hediye olamayan bir demet çiçeğin yada tek bir gülün yanına bir hediye almalısınız. İkisinin bir arada olması, alacağınız hediyede bir kusur varsa bunu kapatabilir. Hediyeyi nasıl sunacağınız da çok önemli. Paketi çok şık ve güzel süslenmiş bir hediye, ucuz bile olsa dünyanın en güzel ve pahallı hediyesinin etkisini bırakabilir. Çok para verdiğiniz bir hediyeyi güzel sunamazsanız, o hediye değersiz bir hediyeye dönüşebilir. Bu konuda hediye ismi vererek sizleri yönlendirmenin çok doğru olmadığını düşünüyorum. Ama anıları canlandıracak fotoğrafların kullanıldığı, romantik hediyeler her zaman çok etkileyici olmuştur. Elinizi kalbinize koyun, o sizi en doğru seçime götürecektir.

Yazıyı Sosyal Ağda Paylaş

Einstein’ın Problem Çözerken Şaşırtan Sırrı Nedir?
Einstein‘ın dünyayı kurtarmak için bir saati olsaydı, bu zam...
Erkekler ile Nasıl Konuşulmalı
Evet kadınları anlamak bazen zor olabiliyor ancak erkeklerle...
Uyanıklık Döngüsünü Düzenlemedeki Rolü
EEG’nin Hans Berger tarafından icat edilmesi, uyku bilimi ta...
Kömür Külünün İnsan Sağlığına Zararları
Kış aylarında çevrede çok sık duyduğumuz kömür kokusunun yan...
Selülozun Yapısı, Özellikleri ve Önemi
Selüloz, polisakkaritler kategorisine ait, yüzlerce ve hatta...
Dünyanın En Güzel Çölleri Hangileri?
Ülkemizde de güzel birçok yer elbette bulunmaktadır. Ancak d...
Cilt için Salisilik Asit Kullanımı
Akne ile mücadele için kullanılan yüz temizleyiciler, jeller...
İnce Kaşlara Sahip Olma Yolları
Kaş bayanlarda ifadeyi sağlayan en önemli etkendir. Kimileri...
Saç Bakım Ürünü Alışverişi Nasıl Yapılmalı?
Sağlıklı ve bakımlı saçlara sahip olmak her kadın için öneml...
Balkabağı Kurabiyesi Tarifi
Kış mevsimi denildiğinde akla ilk gelen tatlılardan biri de ...
Anayasal Monarşi Nedir?
Bir hükümdar, ömür boyu veya tahttan vazgeçene kadar bir eya...
Akebia Meyvesi Nedir?
Yaygın olarak çikolata asması olarak bilinen Akebia quinata,...
Yaşam Stilli Masaüstü Fotoğrafları
Bilgisayarın masaüstünü yaşam stilli fotoğraflarla süslemek ...
Yüksek Kalite Gezegen Fotoğrafları
Uzayda hemen her gün yeni bir bilgi elde ediliyor. Yeni bir ...
Kaçak Avlanmanın Doğaya Zararları Nelerdir?
Avlanmanın her türlüsü kötüdür. İster istemez bir canlıya za...