Yağ Yakıcılar Hakkındaki Gerçekler

Sponsorlu Bağlantılar

Vücutta biriken fazla yağlarınızdan kurtulmak istemekte haklısınız. Fakat bunu yaparken yanlış bilinen doğruları yapmaktan vazgeçin. İstenmeyen yağlardan kurtulmak için para ve zaman harcamadan önce neler yapmanız gerektiğini iyice öğrenmeli ve bu konuda bilinçlenmelisiniz. Yağlarınızdan kurtulmak için para ve zaman harcamak yerine bilinçli bir şekilde yapılması gerekenleri uygulamanız halinde yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Yağ yakıcılar hakkında bilinen gerçeklerin aslında bilindiği gibi olmadığını ve birçok uzmanın halkın bu konuda yanlış bilgi sahibi olduğunu söylemektedir. Bu konuda önemli kaynaklardan ve uzmanlardan elde ettiğimiz  bilgiler dahilinde sizler için yağ yakıcıların hakkındaki gerçekleri ve nasıl yağlarınızdan kurtulabileceğiniz konusuna değineceğiz.

Saçma Beklentilerden Kurtulun

Sorun şu ki, (piyasadaki hiçbir işe yaramayan para tuzaklarından olmasa ve gerçekten etkisi olsa bile) yağ yakıcı ve benzeri hiçbir ürün, sadece onlara bel bağladıysanız sizi hiçbir yere ulaştırmaz. Doğru beslenme ve düzenli diyet yağ yakım savaşınızın en ama en önemli parçasıdır.

Bilinçli, düzenli ve doğru egzersiz yapmak ve aldığınız günlük kaloriyi düşürmek de bu yağ yakım savaşının en önemli cephesidir. Yağ yakıcılar, sporcu destek ürünleri gibi, sonuca ulaşmanızda sadece birer destekleyicidir ve ancak doğru yolda giderseniz sizi destekleyebilirler.

Başka bir deyişle, Sumo güreşçisi gibi yiyip yiyip sonra da bir yağ yakıcı aldığınızda tüm aldığınız kaloriyi yok edeceğinizi sanıyorsanız feci şekilde yanılıyorsunuz. Bu iş öyle olmuyor!..

Yağ Yakıcıların Etkileri

Pek çok yakıcı ürün; farklı farklı oranlarda da olsa, genellikle aynı hammaddeleri içerir: kafein, B vitaminleri, krom, L-karnitin, guggulesterone… Bu tip maddeler enerji içeceklerine benzer şekilde işler, sizin motivasyonunuzu korumanıza yardım ederler ve ancak spor salonuna gidip antrenman yaparsanız size yardımcı olmaları söz konusu olur, yani yağları yakmak için ihtiyaç duyduğunuz esas şeye yardımcıdırlar.

yag-yakicilar-hakkindaki-gercek-bilgi

Bazı yağ yakıcıların içindeki bazı maddeler, hormon değerlerinizi etkileyerek yağların enerji kaynağı olarak metabolize edilişine etki edebilirler. Bazı yağ yakıcılar termojenik etki göstererek vücut ısınızı yükseltirler ve bu sayede metabolizmanız da hızlanır, bu da dolaylı bir etkidir.

Ancak yağ yakıcıların etkisi asla doğrudan istenmeyen yağlarınızı yakmak değildir. Kötü ağırlık dediğimiz yağın oluşturduğu ağırlıktan en kısa sürede kurtulmak için spor salonunda sıkı çalışmalı ve kalorisi düşük, sağlıklı ve dengeli bir beslenme planına uymalısınız.

Eğer bunları yaparken kayda değer, güvenilir yağ yakım destek ürünlerini kullanırsanız da yağ yakım süreciniz hız kazanır, hepsi bu. Ancak hızlı yağ yaktığı iddia edilen değişik yağ yakıcıların değişik yan etkileri söz konusudur ve bu hususta çok dikkatli olmalısınız.

Yağ yakıcıların etiketlerine, reklamlarına güvenmeyin. Çok şükür ki ülkemiz Türkiye’de etiket ve reklamların aldatıcı olmaması konusunda gerekli düzenlemeler ve yasaklamalar getirildi ama hâlen internet reklamlarında aldatma yığınlar var. Yurtdışından gelen ürünlerin etiketi ise ilgili ülkelerde etiket ve reklamlarda kısıtlama olmadığından yine güvenilir değil.

Üreticiler bu etiketlere ve reklamlara hemen hemen istedikleri her şeyi, her türlü yanıltıcı ve satışı artırıcı tuzak cümleleri yazabilmektedir, yeter ki satışlar artsın! Araştırmacı olmalı, güvenilir bilgi kaynaklarına göz atmalı ve sahte yorumları ayırt ederek gerçek yorumlara ulaşmalısınız, emin olun oldukça maceracı olan ve yağ yakım ürünlerini deneyerek kendini kobay gibi kullanan insanlardan yığınlar vardır, onların deneyimlerini dikkatli araştırın ve öğrenin.

Spor salonunda yağ yakım ürünleri kullanan insanlarla konuşun örneğin. Ha bu arada, ürünleri kullandığı iddia edilen insanların “Öncesi – Sonrası” tarzı fotoğraflarına da itibar etmeyin, bunların çoğu birer aldatmacadan ibarettir, aman dikkat. Günümüzde fotoğraf üzerinde oynama yapmak oldukça kolaydır ve bu değiştirmeleri çıplak gözle ayırt etmenizin bir yolu yoktur.

Buna ek olarak, reklamlarda kullanılan modellerin spor geçmişini de çoğu kez bilemezsiniz, bazen uzun süre spor yapmış biri kısa sürede kilo alıp vererek bu tip bir yanıltıcı reklamda oynamayı kabul edebilmektedir, bunlar yaşanmış ve belgelenmiş gerçeklerdir. Berbar görünen bir “öncesi” ve harika görünen bir “sonrası” fotoğrafının sizi aptal yerine koymasına izin vermeyin.

İşe Yarar Bir Şey Bulunca Hemen Saldırmayın

Eğer güvenilir bir yağ yakım destek ürünü bulursanız öyle ilk günden bu ürüne abanmayın, bunun bir faydası olmaz. İlk bir iki hafta dozajı düşük kullanın. Eğer bir ürünün işe yaradığını düşünüyorsanız ondan neden ondan bol bol kullanmayayım ki diyebilirsiniz. Böyle bir ani yüklenme vücudunuzun ciddi bir reaksiyonla cevap vermesine neden olabilir.

Örneğin birçok insan güne kahveyle başlar ve kahvedeki kafeini alır, üstüne bir de yağ yakıcıdaki kafeini aldığında gün sonunda kendini oldukça yorgun, hafif baş ağrılı, sinirli bulabilir, üstüne bir de antrenman sonrası toparlanması daha geç olur. Bu tip güvenilir ürünleri ilk bir iki hafta önerilen dozajlarda hatta daha altında kullanmaya başlamak çok daha güvenlidir.

Asla Bel Bağlamayın

Yağ yakıcılar; antrenmanlarda fazla kalorileri yakmanız ve yağ depolarınızın antrenmanda enerji olarak kullanılmasını kolaylaştırması yönünden pek çok olumlu etkiye de sahiptir. Böyle bir ürün kullanmaya karar verirseniz ürünün iddiaları konusunda çok dikkatli ve şüpheci olun.

Bu ürünü bizzat kullanmış kişilerle konuşun ve ne tür süreçler, sonuçlar yaşadıklarını öğrenin. Yağ yakıcı kullanmak konusunda yapacağınız en büyük hata, daha önce de zikrettiğim gibi, bir yağ yakıcıya tüm işi yapması için bel bağlamaktır. Böyle bir şey asla olmaz. Bir yağ yakıcı alıp arkanıza yaslanmayı bırakın ve motive olarak spor salonuna gidip çalışın.

Eğer bu bilgilerden sonra bir yağ yakıcı almaya sıcak bakmıyorsanız sorun değil; yağ yakımınızı artıracak besin maddelerini diyetinize eklemenin kolay yolları vardır. Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi için şu yazımıza bakınız: Diyetinize Eklemeniz Gereken 5 Yağ Yakıcı. Yağ yakım destek ürünleri hakkındaki yorumlarınızı, kullanım deneyimlerinizi, sonuçlarınızı ve sorularınızı bekliyoruz!

Yazıyı Sosyal Ağda Paylaş

Yağ Yakmaya Yardımcı Besinler
Yağ yakmaya yardımcı besinler sayesinde göbek, basen gibi bö...
Yağ Yakarken Kas Yapılabilir mi?
Birçok kişinin fazla yağlarını yakmanın yanı sıra yağ yakark...
Yemeden Neden Kilo Alıyorum? Metabolizma Hızlandırma Yöntemleri
Her kişinin metabolizmasının çalışma hızı farklıdır. Kimi ki...
En Çok Zayıflatan Yiyecekler
Kilo verirken yapılan yanlışlarden ve yenilmemesi gereken yi...
Dr Gürkan Kubilay’ın Diyeti İle 2 Ayda 10 Kilo Verin!
2 ayda 10 kilo vermek artık hayal değil. Sizde Doktor Gürkan...
Dr Gürkan Kubilay Kimdir Diyetleri
Gürkan Kubilay diyeti günümüzde özellikle fazla kilo problem...
Neden Sürekli Şişmanlıyorum?
Şişmanlık çağımızın en büyük sorunlarından biri olarak genç ...
Kreatin Nedir? Yağ Yakmamıza Faydası Nedir?
Karnitin ve Kreatin yağ yakma konusunda sıklıkla duyduğumuz ...
Sağlıklı Zayıflama Önerileri
Sağlıklı zayıflama önerileri üzerine hazırladığımız makalemi...
Yağlarımdan En Hızlı Nasıl Kurtulabilirim?
Kısa sürede zayıflamak hemen her bayanın hayallerini süsleme...
Yağ Yakmak için İpuçları
Kimi ziyaretçilerimiz kilo vermekten ziyade yağ yakmak isted...
Bilimsel Olarak İspatlanmış Göbek Eritme Yöntemleri
Göbek eritme başta erkekler olmak üzere herkesin büyük derdi...
Düşük Karbonhidratlı Diyet Listesi
Düşük karbonhidratlı yiyecekler tüketerek kilo verebilirsini...
Hızlı Kilo Verdiren Diyet Listesi
Dr. Nihat Güven tarafından hazırlanan bu diyet listesi, hem ...
Şişmanlığın Nedenleri ve Zararları
Ülkemiz başta olmak üzere şişmanlık gelişmiş ve gelişmekte o...
casibom - grandpashabet giriş - oran.net -