İdeal Kaş Ekimi Nasıl Olmalıdır?

Sponsorlu Bağlantılar

Kaşlarınızı beğenmiyor veya biraz daha şekilli olmasını istiyorsanız ideal kaşlar için ne gibi yöntemleri kullanmalı ve ideal kaş şeklinin ne şekilde olması gerektiğini görebilirsiniz. Yüzünüzde ifadelerinizi değiştirebilecek en büyük etken kaşlarınızdır. Gözleri değiştirme şansımız olmadığına göre kaşları değiştirebilirsiniz. Bunun için kaşları gür ve kaıl olanlar bir hayli şanslı durumda! İstekleri şekilde gür kalın kaşlarına şekil verebildikleri gibi kaş doldurma telaşları yok! Bu durum ne yazık ki kaşlarını sürekli olarak boyamak sorunda kalan seyrek kaşlılar için söylemek pek mümkün olmuyor. Ancak seyrek kaşlılar içn son zamanlarda oldukça moda olan kaş ektirme tekniği ile kaş boyama derdine son verilebiliyor! Nasıl mı kaş doldurma hakkında merak ettikleriniz…

UYGUN DONÖR HANGİSİ?

Bugün KanalBilgi.net okurları için seyrek kaşlılar için kaş ekimi hakkında sıklıkla soruna soruların yanıtını bir araya derledik. Kaş ekimi için oldukça önemli olan ekimi gerçekleştirilmesine yardımcı olan uygun donördür. Bu alanda saç derisi kaş ekimi için ideal verici kaynaktır. Kaş ekiminde önemli olan oldukça doğal görünmesidir. Bunu elde edebilmek için, ”tek saç teli içeren saç kökleri alınarak doğal kaş yapısına uygun olarak doğru pozisyonda ve açıyla tek tek ekilir. Kaş tasarımında doğal kıvrım, kaş tellerinin çıkış açısı ve yönünün doğru bir şekilde belirlenmesi çok önemlidir.” Kaşın doğal ve estetik bir görünüme sahip olması için gereklidir. Bu kriterlere uyum sağlanmadığı zaman doğal olmayan bir görünüm oluşur. Ekilen kaşlar kalıcıdır ve uzamaya devam ederi. Bu nedenle uzama sıklığına göre düzenli bakım gerektirir.

EKİM NASIL YAPILIR, SÜREÇ ACILI ACILI MI?

İşlem, lokal anestezi ile hafif oral sedasyon altında, bir günlük prosedür olarak gerçekleştirilir ve 2 ila 4 saat sürer. İşlem sürecinde ağrı ya da acı hissedilmez. İlk 3 ila 5 gün içinde minimal kabuklanma ve kızarıklık süreci tamamlanır. Hastalar prosedürün tamamlanmasından hemen sonra düzenli olarak rutin aktivitelere geri dönebilirler.

Tipik bir kaş restorasyonu, her bir kaş için 50 ila 350 arasında grefte ihtiyaç duyabilir. Bunun için saç köklerinin teker teker alınarak ekildiği FUE ya da DHI teknikleri tercih edilebilir.

İşlem, lokal anestezi ile hafif oral sedasyon altında, bir günlük prosedür olarak gerçekleştirilir ve 2 ila 4 saat sürer. İşlem sürecinde ağrı ya da acı hissedilmez. İlk 3 ila 5 gün içinde minimal kabuklanma ve kızarıklık süreci tamamlanır. Hastalar prosedürün tamamlanmasından hemen sonra düzenli olarak rutin aktivitelere geri dönebilirler.

Yazıyı Sosyal Ağda Paylaş

Ukrayna Gezisi ve Ukrayna Seyahati
Orta Avrupa’nın en eğlenceli, en yeşil ve en güzel ülkelerin...
Batıkların Çevreye Etkileri Nelerdir?
Denizin altında birçok batı eşyalar yer almaktadır. Bunlar g...
Aşırı Tuz Tüketiminin Zararları Nelerdir?
Zamanla tuz (sodyum klorür) insan toplumlarında önemli bir r...
29 Ekim Kurban Bayramı Birleşti mi? 18 Günlük Tatil
Son günlerde 18 günlük tatil haberleri dolaşmaya başladı. Öz...
Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?
Makyaj , kadınların olmazsa olmazları olan günlük kullanımda...
Kürlerle Sağlıklı Tırnak Bakımı
Birçok kişinin ihmal ettiği tırnaklar vücudumuzda önemli bir...
En kaliteli Ankara duşakabin imalatçıları
Eray Duşakabin firması Ankara duşakabin markaları arasında e...
Kısa Dönem Askerlik Neye Göre Belirlenir?
Askerlik yapacak gençlerin üniversite mezunu olduktan sonra ...
Geçirgen Tersip Bendi Nedir?
Aşırı yağışlar sonucu oluşan seller ve taşkınlar, akarsuları...
Doğa Manzara Fotoğrafları 2016
Doğa manzarası pek çoğumuzun sevdiği ve metropol hayatından ...
Palamut Fiyatları Ne Kadar
Balık mevsiminin başlamasıyla birlikte Palamut sevenlere iyi...
Kızları Etkilemenin Yolları
Her erkek gibi sizde hoşlandığınız kızı etkilemek istiyor ve...
Elleri Gençleştirme Yolları
Genç kalmak herkesin hayalidir. Özellikle bayanlar için elle...
Dizilerin Tarihsel Gelişimi
Dizilerin tarihsel gelişimi oldukça büyüktür. Çünkü dizi sek...
Vücuttaki Radyasyon Nasıl Atılır?
VÜCUTTAKİ RADYASYON NASIL ATILIR? Günümüzün getirmiş oldu...