İş Hayatında Pozitif Olmak ve Zaman Yönetimi

Sponsorlu Bağlantılar

Küreselleşme nedeniyle iş hayatındaki çetin rekabet gün geçtikçe arttı. İleri düzeyde bir işyeri mükemmelliği sağlamak kritik derecede hayati ve zorunlu olmuştur. Hızlı tempolu rekabet her yerde, özellikle iş yerlerinde belirgindir. Pek çok işletme organizasyonu, sadece gerekli değil, aynı zamanda günümüzde ticari organizasyonlar tarafından temel kısıt olan en uygun olanın hayatta kalması için çağrıda bulunmuştur. Bu açıklayıcı noktada ortaya çıkan soru, bu hızlı gelişmeyle eş zamanlı olarak rekabetin önünde nasıl durulacağı ve bu rekabeti nasıl ayakta tutup sürdüreceğidir.

İş Hayatında Pozitif Olmak ve Zaman YönetimiAraştırmalar, iş yerlerindeki çalışanların, kariyer gelişimlerine müdahale edebilecek ve büyümelerine yardımcı olabilecek alan becerilerinin yanı sıra beceri setleri edinmeleri gerektiğini savunmaktadır. Yumuşak beceriler, günlük yaşamda, kişiler arası ilişkileri korumada, etkinlikleri şekillendirmede ve başarı için stratejiler oluşturmada tanıdık terimlerdir; iması ağırlıklı olarak işyerlerinde bulunur. Bununla birlikte, iş yerindeki birçok lider için, insanlara işleri için ödeme yapıldığında minnettarlığın herhangi bir duruş taşımadığına dair yaygın bir inancı takip ettikleri için sosyal becerilerin gereksiz olduğuna inanılıyor.

Takdir ve minnettarlık eksikliğinin bir çalışanda beceri eksikliği anlamına geldiğini ve beceri eksikliğinin işyerinde kişilik ve kariyer geliştirmek için motivasyon eksikliğine yol açtığını anlayamazlar. Kişinin ilgili alanda profesyonel olarak büyümesi ve aynı zamanda profesyonel olarak büyümesi için, meslektaşlar, müşteriler, müşteriler ve işyeriyle ilişkili diğer kişilerle sağlıklı işyeri ilişkileri oluşturmak çok önemlidir. Kariyer gelişimi, insanlarla kaynaşma yeteneğinin olmaması nedeniyle engellenebilir.

Çalışanlar kariyerlerinin zirvesinde olabilir, ancak temel sosyal becerilerden yoksunlarsa, başladıkları yerden çok daha dibe inebilirler. İşyerinde sosyal becerilerin dahil edilmesi, çalışanların nelere sahip olmadıklarını ve sahip olduklarını, güçlü ve zayıf yönlerini ve bunları bu sonsuz zorluklarla başa çıkmak ve kariyer gelişimi sırasında önlerine çıkan başarıları elde etmek için nasıl kullanabileceklerini keşfetmelerine yardımcı olur. Bu nedenle sosyal beceriler, çalışanların kariyer platosuna ulaşma başarısını etkilemek için gerekli faktörleri sunar. Burada sağlıklı bir zihniyetin büyümede etki kazanmak için çok önemli olduğunu belirtmek yerinde olacaktır.

Duygusal denge ile büyütülmüş, sağlıklı zihniyet aslında kariyer gelişiminde ilerleme veya erteleme için anahtar motivasyon kaynağıdır. “Mutluluk ve duygusal denge kariyerinizi etkiler. Dengeli insanlar, daha yüksek kalitede daha çok iş yaparlar. Duygusal dengeniz yoksa, kariyer stratejilerinin çoğu işinize yaramayabilir ”. Kanada Eğitim ve Danışmanlık Enstitüsü’nden (CERIC) “Ulusal İş Araştırması” tarafından işyerlerinde sosyal becerilerin gerekliliğine dayalı olarak 500 işveren üzerinde yürütülen araştırmalar, meslek ve meslek temelinde bir dizi sosyal beceri önermekte ve bu olumlu tutum sonucuna varmaktadır.
İletişim becerileri, ekip çalışması becerileri ve güçlü iş ahlakı, işverenlerin önemli gördüğü birçok beceriden birkaçıdır. Bu yazıda kariyer gelişimi için seçilen sosyal becerilerin yönlerleri ve zaman yönetimi hakkında bilgiler bulunmaktadır.

Olumlu Tutum

İş Hayatında Pozitif Olmak ve Zaman Yönetimiİşe karşı olumlu tutum, bir çalışanın işe karşı tutumunu kabul eder. Çalışanın işe karşı daha yüksek derecede yetkinlik ve farklılığa sahip olmasını sağlar. Diğer bir deyişle olumlu tutum, başarıları yansıtarak ve belirleyerek kişisel doyum arayan bir ifadedir. Olumlu bir tutum, bir kişinin başarısını etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Bir çalışanın işe ne kadar bağlı ve çalışkan olduğunu belirleyen olumlu bir tutum olduğu için, bir işveren bunu kariyer gelişiminde yardımcı olarak görecektir. Olumlu düşünceyle yürütülen olumlu tutum, şevk, öğrenme isteği ve sonuç olarak işteki sonuçların daha fazla takdir edilmesini geliştirir.

Bu bulaşıcıdır çünkü bir takımdaki tüm üyeler ve bir bütün olarak organizasyon için kazanan bir ruhu ateşlemek için pozitif enerji yayar. Bilgi ve yetenek başarılı olmak için temel faktörler olsa da, tutum her iki faktörü birbirine bağlar ve hem insanlarla hem de işle bağlantıyı güçlendirir. Olumlu düşünme “kendine güvenmekle başlar. Güven yeteneği güçlendirir, enerjiyi ikiye katlar, zihinsel yetileri destekler ve gücü artırır ”

İşyerinde olumlu tutum sergilemenin faydalı etkisi, güç ve konum açısından yeni olasılıkları ve fırsatları yükseltmenin sayısız avantajına sahiptir. Doğru tutum, sürekli olarak büyük farklılıklar yaratır, daha iyi iş kültürü ve hedeflere ulaşmayı daha da geliştiren iyi ilişkiler üretir. Doğru tutum, “olumluya odaklanma, bir ekibin parçası olarak çalışmaya istekli ve yapabilir bir kişi olmaya çabalayan” bir tutumdur.

Olumlu ruhlu bir ortam, yüksek moral ve sonuç odaklı ekip çalışması oluşturur. Hem olumlu hem de olumsuz düşüncelerde olumlu ve kendinden emin hissetmek, akılda benzer bir yer kaplar. Olumsuz düşünmek, açıkça olumsuz sonuçları olan olumsuz duygularla sonuçlanır. Ancak olumlu düşünceleri uygulamak, ne tür zorluklar çıkarsa çıksın onları yenebilecek güçlü bir yeterlilik duygusu geliştirecektir. Dolayısıyla tutumu kontrol eden tamamen düşünceler üzerinedir.

Yazıyı Sosyal Ağda Paylaş

Uçamayan Kuş Türleri
Hepimizin aklına kuş denildiğinde “uçmak” kelimesi gelmekted...
Tarımda Kullanılmakta Olan Robotlar ve Yararları
Tarımsal alanlarda yapılması gereken görevler için farklı ro...
Duvardaki Su Sızıntısı - Su Kaçağı Nasıl Bulunur?
Ev, bahçe, iş yeri yada herhangi bir alanda bulunan beton ya...
Vücuttaki Radyasyon Nasıl Atılır?
VÜCUTTAKİ RADYASYON NASIL ATILIR? Günümüzün getirmiş oldu...
Astral Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır? Tehlikeli Midir?
Ruhun bedenden alenen ayrılması durumuna astral seyahat adı ...
Erkekleri Ele Veren Vücut Hareketleri
Erkeklerin günlük hayatta yaptıklarıyla ilgili birçok konuda...
Mevsimsel Detoks Nasıl Yapılır?
Her gün yaşadığımız yoğunluktan dolayı mevsim geçişlerini fa...
Esrarengiz Fotoğraflar
Her birini kendimiz seçtiğimiz bilgisayar masaüstü fotoğrafl...
Profesyonel Düğün Fotoğrafçılığı
Hayallerinizi süsleyen çok özel ve güzel günlerimizi ve anıl...
Kezzap Nedir? Kezzabın Zararları Nelerdir?
Nitrik asitin halk arasında bilinen ismi Kezzap'tır. Kezzap ...
Mantarların Beslenme ve Sağlık Açısından Yararları
Mantarlar birçok farklı şekil, boyut ve renkte olan, klorofi...
Mükemmel Bir Balayı Yaşamak
Bir balayında bir çift için yaz ayları mükemmel bir zamandır...
Ruh Eşinizi Bulamama Nedeniniz
Çoğumuz, gerçekten ruh eşimizin olup olmadığını düşünür duru...
Nihat Hatipoğlu'nun Hayatı
Profesör Doktor Nihat Hatipoğlu dini programlar yapan, İslam...
Kaliteli Laptop Masaüstü Fotoğrafları
Bilgisayar kullanıcıların en çok hoşun gidecek olan fotoğraf...

Copyright @ 2013-2021 KanalBilgi.Net Tüm hakları saklıdır.

error: Kopyalanması Yasaktır!